Shinobi no sekai

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shinobi world

РПГ с измислени герои. Проявете въображение, когато си създавате характери. Селата и страните също са измислени, прочетете правилата и научете повече за системата, преди да решите дали искате да станете част от нея.География и История C69ca9261c44a1b1 Ириуми - География и История A43c0d0f5c64e479 Соракаге География и История Cc70dff9d8815a2f Аней География и История 96e376e498ab6544 Мейкю География и История 46fa771f6e59d3f5 Дамарикому География и История 37826b634cc022f2 Муракумо География и История 772000775aed9e79 Ранпу-сато География и История 4627470x

Latest topics

» Мисии
География и История EmptyСря Фев 26, 2014 12:52 pm by Акарасу

» Лаф4е
География и История EmptyПет Окт 12, 2012 2:44 pm by Акарасу

» Лъки Узумаки
География и История EmptyСря Окт 03, 2012 5:57 pm by Акарасу

» Мейкю
География и История EmptyСря Сеп 26, 2012 9:22 pm by Шизука

» Mori no kuni
География и История EmptyСря Сеп 12, 2012 1:13 pm by Шизука

» По пътя към Мейкю...
География и История EmptyНед Сеп 02, 2012 8:50 am by Саске

» Ishi no kuni
География и История EmptyЧет Авг 30, 2012 3:14 pm by Акарасу

» Работилницата
География и История EmptyВто Авг 21, 2012 8:35 am by Саске

» Водни приключения
География и История EmptyЧет Авг 16, 2012 10:43 am by Шизука


    География и История

    Poll

    Харесвате ли нашите скрити села?

    [ 0 ]
    География и История Bar_left0%География и История Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    География и История Bar_left50%География и История Bar_right [50%] 
    [ 2 ]
    География и История Bar_left50%География и История Bar_right [50%] 
    [ 0 ]
    География и История Bar_left0%География и История Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    География и История Bar_left0%География и История Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    География и История Bar_left0%География и История Bar_right [0%] 

    Общо гласове: 4
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty География и История

    Писане by Акарасу Пон Яну 02, 2012 10:22 am

    Shinobi no sekai

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    Ириуми - Това село е изградено в една бездна, разтворила се в земята след земетресение и вулканично изригване. Представлява дълга и дълбока падина, в чиито отвесни стени са издълбани къщите на нинджите, магазините и всичко останало. Селото се състои от много етажи от дъното на бездната към изхода от нея, най-долните етажи естествено са и най-мрачни и опасни, там живеят бедните и там се кроят опасни планове и се създават тайни. Бездната не е широка, затова всички домове и магазини от едната и от другата и страна са свързани помежду си с многобройни мостове, който още повече намаляват светлината. Долните етажи се осветяват с фенери или с електричество.(Тоест, не пишете, че отглеждате цветя в домовете си)[You must be registered and logged in to see this image.]



    Аней - Селото е скрито в много гъста и вековна гора от гигантски дървета. Има жива защитна стена от такива борове, засадени нагъсто и израснали високо един до друг, така че с годините са стъблата им са се сраснали. В клоните на тази стена винаги има скрити пазачи. Това село е мрачно по всякакъв начин. То е далеч от другите села, скрито е от тях и засега не поддържа приятелски отношения с друго село или страна
    [You must be registered and logged in to see this image.]


    [You must be registered and logged in to see this image.]Мейкю - Селото е скрито в лабиринт, разположен на огромна площ. В лабиринта има растителност(дървета) има и много капани. Само хора от селото познават безопасните пътища към него.

    [You must be registered and logged in to see this image.]Дамарикому - Селото няма голяма защита, нито е добре скрито по принцип. Разположено е на остров в една голяма, но спокойна река. Забулено е в мъгла и тишина. Известно е с това, че не може да бъде намерено, докато не бъде намерно. Не се вижда отталеч, шумове, идващи от него не се чуват, докато човек не се окаже пред портите му(до него се стига по четири моста).


    [You must be registered and logged in to see this image.]Муракумо - Селото е забулено в гъсти облаци, сградите са разположени на различни склонове и образуват терасовидна структура. До селото се достига по един широк глевен път нагоре през планината, но може да се мине и по множество малки пътечки или дори без да се следва пътека, зависи дали някой иска да се промъкне там тайно. Селото няма как да има защитни стени. Охраната е разположена по скалите и хребетите, има много кули и постове.


    Шизука написа:
    Светло село


    Селото е основано в страната на планините, след втората велика нинджа война. То е малко и почти винаги е слънчево, около него има доста реки, гори и поляни, които са много подходящи за разходки през свободното време. Жителите му са миролюбиви, занимават се най вече с отглеждане на зеленчуци. В него има малко шинобита, които да го пазят от крадци и бандити, които за щастие вършат прилежно работата си.


    [You must be registered and logged in to see this image.]


    Последната промяна е направена от Канаме Джун на Пет Апр 20, 2012 5:16 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Вто Яну 03, 2012 9:47 am

    История

    Двете велики ниндаж войни са се водили на територията на южните части на страната на горите и заради тази територия, която се е превърнала в обект на спора между Аней и Мейкю.

    Първата велика шиноби война се е провела преди 150 години и е продължила две десетилетия. Тогава обаче все още е съществувала или по-скоро тогава се е обявила шестата велика шиноби нация – страната на Дървото, водена от един велик шиноби, притежаващ уникален кекей генкай, позволяващ му да манипулира и създава дърво. Този дървесен елемент му давал основание да поиска неговата страна да е равна на останалите велики страни, но те не били съгласни и повели война срещу него, която накрая естествено спечелили. Но тогава възникнал проблемът за територията на страната на дървото. Аней и Мейкю, които граничели с нея, искали да я присъединят към своите страни, така почти веднага започнала втора война. В тази велика война страната на мъглата застанала на страната на Аней, притеснена от това, че горските шинобита може да я нападнат. По същата причина – за да няма проблеми със съседите си, страната на вулканите избрала да застане на страната на Мейкю, понеже страната на планините вече подкрепяла това село. Въпреки това тройният съюз отстъпил във войната пред обединените сили на Аней и Дамарикому. Страната на горите станала огромна и получила излаз на южните брегове на острова, заплашвала да стане още по-силна. Тогава другите четири страни сключили „тайно” споразумение да изолират страната на горите от търговията си, за да не и позволят да набере сили. Така че макар и победителка, страната на горите, излизайки от тежка война, не можала да се възстанови и потънала в мрак, докато другите велики страни се стабилизирали. Но шинобитата на Аней ставали все по-решителни в намеренията си да върнат славата на своята страна и силата ѝ.

    Нашата история започва 100 години след края на последната велика война. Страните са се възстановили повече или по-малко от загубите си. И са повече или по-малко готови за нови сблъсъци.



    Последната промяна е направена от Акарасу на Пон Юни 25, 2012 8:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Пет Яну 13, 2012 8:36 am

    Какво се случи в историята дотук:

    Джинджурикито на деветоопашатата беше убито и демонът освободен за кратко, но шинобитата на Ириуми гакуре успяха да се справят с тази опасност. Засега. Предполага се, че този, който нагло преследва джинджуурикито на Ириуми е човек от същото село и по-точно някой от клана Учиха, който си мисли, че може да контролира демона. Шинобитата от страната на планините твърдят, че имат информация за самоличността на този предател. А междувременно самоличността на новото джинджурики също се пази в тайна... Страните си нямат доверие една на друга, а престъпниците започват да имат все по-голяма власт над отделните страни...


    Последната промяна е направена от Акарасу на Пон Юли 09, 2012 1:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Вто Яну 17, 2012 10:39 am

    още история:

    Активният вулкан беше опасно място. Място, подходящо за скриване на специални неща. Например на едно джинджурики. Но от Ириуми не криеха своето джинджурики. Изпращаха го на мисии на място, където, ако нещо се случеше с него, лесно можеха да прикрият случилото се с лъжата, че вулканът е изригнал, за да не узнаят другите страни. Но проклетите шпиони на страната на планините си вършеха работата добре. Бяха видели доста от нападението на Кюби. Не бяха видели само кое е новото джинджурики.

    - От Ириуми няма да ни кажат подробности - каза кагето на селото, скрито в гъстите облаци на своите най-доверени шинобита, с които гледаха през големия прозорец всички къщи и сгради, стелещи се надолу по хълмовете...
    - Все пак трябва да се срещнем с тях - каза единият маскиран нинджа. - Все пак сме съюзници.
    - А и те може би не знаят това, което ние знаем - обади се другият шиноби в кабинета. - Трябва да им кажем какво видяхме. Мисля, че сигурността на всички ни зависи от това да си сътрудничим...
    Кагето въздъхна, усмихвайки се. Той обичаше да играе честно, нямаше нищо против сътрудничеството, Ириуми бяха тези, които тънеха в лъжи и тайни...
    - Изпратете им съобщение за среща на границата - обяви кагето. - А междувременно наш отряд да продължи наблюдението на вулкана. Освен това ще засилим охраната по границите и в самото село. Не искам Учиха Уаши да застане на пътя ми...отново...
    Кагето си спомни за първата си и единствена среща с този престъпник и спокойното му лице натежа от ярост и угриженост. По онова време Учихата беше още хлапе,, но беше вече толкова силен. Беше извършил поредното клане, неотменна част от традициите на клана Учиха. Беше се сдобил с неугасващи очи. От Ириуми бяха поискали помощ от Муракумо да задръжат Учихата, бягащ към границата между двете страни, да го задържат, докато отрядите от Ириуми го настигнат, за да се бият с него. Но той беше преминал през граничните патрули като лятна буря, така типична за периода на летните месеци на територията на острова... Ямакагето още тогава беше осъзнал, че хлапето беше заплаха не само за Ириуми. Беше се опитал да го спре лично. И едва не беше изгубил живота си. Сега Учиха Уаши се завръщаше по родните си земи, след като следите му бяха изгубени години наред. Където и да се беше крил, в Аней, Дамарикому или в Мейкю, там със сигурност не беше развивал способностите си за нещо друго, освен за да ги използва за разрушение.
    Ямакегето изпрати хората си да вършат наредените им задачи и остана сам в широкия си кабинет, забил лакти в бюрото и брадичка и здраво събраните си в юмруци пръсти, замислен за всичко, което можеше да се случи, ако демоничните опашати зверове бъдеха освободени или пък контролирани. Каква беше целта на Учихата? И с кого или по-точно за кого работеше той. Ямакагето се надяваше шпионите му скоро да у донесат и тази информация.



    ПП В тази тема пишат разказвачи, които съобщават неща за играта, тук се опитваме да свържем в обща история всичко, което играчите пишат поотделно в РПГто. С други думи тази тема е важна и трябва да я следите, дори ако не следите всички други мнения по форумите и особено ако не ги следите, поне четете това, което разказвачът пише тук в сбит вид. Very Happy


    Последната промяна е направена от Акарасу на Пон Юли 09, 2012 1:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Пет Апр 20, 2012 12:36 pm

    Среща на върха

    - Нашите страни винаги са били съюзници. Ако се обърнем едни срещу други или... ако си обърнем гръб... ще се самоунищожим...
    Ямакагето разсъждаваше, а неговият равнопоставен ръководител на селото, скрито в бездната слушаше мълчаливо и подготвяше отговора си мислено.
    - Действията на Учиха станаха обезпокоителни. Но и двамата знаем, че Учиха е само пионка в действията на по-силен протевник.
    - Знаем – каза Ямакагето. – Микадзуки...
    - Той се опитва да ни раздели.
    - Да, така изглежда – разсъждаваше Карюхокагето. – Или пък иска да си мислим така, да се обединим...
    - Обединението ще се развие в една посока – страната на вулканите и страната на планините срещу страната на камъка и страната на мъглата.
    - Аней ще победи всички ни...
    - И какво смятате да предприемете, за да се защитите? – попита Ямакагето, изнервен от безразличието, с което неговият колега по ранг говореше за сериозността на нещата.
    - Не можем да стоим настрана от събитията – каза Карюхокагето, - а участието ни я тях ще ни донесе много щети... Това, което ще направя, е да подготвя шинобитата си за война.
    - Нека ги подготвим заедно – каза Ямакагето.
    - С чуунински изпит?
    - С изпит, различен от вашата представа, че съотборниците трябва да се победят един друг – обясни Ямакагето. Традициите в страната на планините бяха по-различни.
    - Едно такова събитие ще привлече враговете ни – каза Карюхокагето. – Трябва да подготвим всичко внимателно.
    - Така и ще направим – обобщи дискусията Ямакагето.




    Последната промяна е направена от Акарасу на Пон Юли 09, 2012 1:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Нед Апр 29, 2012 9:48 am

    Мястото, където щеше да се проведе чуунинският изпит беше уточнено, но за участниците то все още щеше да остане загадка, която сами трябваше да разгадаят. Карухоукагето беше приел условията за един нов и приятелски изпит, но знаеше, че младите шинобита на Ириуми не бяха възпитани в това да се бият приятелски. Изпитът беше един подводен камък за всички тях. Карюхоукагето си спомни за изпита, провел се преди вече близо 10 години назад във времето. За посланието на Микадзуки... След всяка пълна луна светът непременно започва да захожда към новолуние... Нещастието е неизбежно, но мирът идваш след това е също така сигурен... "От кои ще бъдеш? От тези, които чакат събитията да ги застигнат, или от нас, които създаваме събитията?", така му беше казал онзи престъпник, преди да бъде посечен от огнения му меч. Карюхокагето тогава беше още обикновен шиноби, поне по ранг. Беше изключително силен и добър стратег, може би, ако още тогава той, а не неговият предшественик, ръководеше селото, Микадзуки нямаше да нанесат толкова щети, щяха да бъдат заловени, Уаши нямаше да избяга с тях... Карюхокагето се усмихна... ако Уаши не беше извършил всичко, което беше сторил тогава, щеше да го извърши по-късно във времето... Защото Микадзуки бяха прави, нещата се случваха в определен ред и единственият начин да ги преодолеш беше да станеш част от тях...
    Но, все пак, Микадзуки бяха само черноработници... вестители, проповедници на някой друг, на някой, който смяташе себе си за бог...
    Карюхокагето беше известен като хладнокръвен и студен човек, който рядко показваше радостни емоции, дори когато беше провъзгласен за водач на Ириуми след смъртта на предшественика си, той сякаш не се зарадва. И как можеше да е напълно щастлив. Да, беше постигнал нещо голямо, най-големия връх, най-високия ранг... Но знаеше, че съществува някой по-добър, по-силен и по-велик от него, някъде там. Някой, който се появяваше в сънищата му и му се смееше, защото никой не беше способен да победи напълно съдбата си...

    "Известете капитаните на отборите, че тазгодишният изпит ще се проведе съвместно със селото скрито в облаците", нареди Карюхокагето на подчинените си,"Нека се подготвят и да очакват указания за първи етап."
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Нед Апр 29, 2012 12:59 pm

    [You must be registered and logged in to see this image.]

    За пълния размер на картата кликнете на малката картинка
    [You must be registered and logged in to see this link.]
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Нед Юли 01, 2012 9:00 am

    Акарасу написа:- Какво беше това? – попита ямакагето. Колкото и да се опитваше да се ядоса, не му се отдаваше... да изглежда бесен. – Куен...защо ни разкри кой е новото джинджурики на деветоопашатата?
    Карюхоукагето също беше спокоен.
    - Защо провали изпитите?
    - Не мисля, че са провалени. В крайна сметка – заговори Коуен тихо и критично – се видя, че вашите шинобита са по-добри. А нашите са слаби и се отказват...
    - Не бих казал, че са слаби – отвърна Гасеки скромно. – Отегчени са, имат воля, но не я използват за целите на селото, не са отдадени. Това не ги прави по-слаби, но...
    - ... ги прави безполезни – добърши мисълта му карюхокагето, после присви очи и се загледа в пораженията, които лисицата беше оставила в гората около скритата наблюдателница, откъдето трябваше да наблюдават развитието на 2рия етап. – Моите шинобита ме предават... затова разбирам, че трябва да съм на твоя страна, защото в момента, колкото и да ми е неприятно да призная това, Муракумо е по-силно от Ириуми... И все пак... видя, че ние разполагаме с наш коз...
    - Деветоопашатата? Аз защо смяташ, че ние нямаме същия коз?
    - Надявам се да го нямате...
    Ямакагето не отговори. Техният опашат звяр... за него никой не знаеше нищо. Имаха ли го? Контролираха ли го... не се знаеше. И не трябваше да се знае.
    Карюхокагето също се умисли... гордостта му му пречеше да се ядоса затова, че Ириуми беше толкова отслабено, не можеше да си признае, че вината беше негова, че беше в неговото управление.
    Ямакагето си мислеше как почти беше обещал да не наранява Уаши Учиха, но войната наближаваше и ако двамата се срещнеха – единият трябваше да умре.
    - Войната е неизбежна – каза ямакагето. – Всеки смята, че има достатъчно козове, за да спечели, но победата няма значениие... знаеш ли, идеята на Микадзуки за вечната война... каквото и да стане, те ще са прави, които и да спечели, те ще са прави.
    - Тогава как можем да запазим мира? – попита карюхоукагето и се усмихна, защото и сам знаеше отговора. Войната беше безкрайна поредица от битки и затишия. Нямаше мир. Мирът... мирът това беше просто да бъдещ на печелившата страна. Войната - това беше да си загубил битката и да си оцелял сред развалините, да се бориш за глътка въздух, да оцелееш в един разбит свят. Как щяха да запазят мира ли – като бъдат на печелившата страна отново. Като не позволят битките да се водят на тяхна територия.



    Акарасу написа:
    Карюхокагето угаси светлините в кабинета си и постоя така дълго време. В Ириуми беше лесно да свикнеш с тъмнината. Беше лесно да ѝ се поддадеш... Той все един свитък и започна да пише не него... в тъмното...
    Ситуацията беше съдбовна. Микадзуки неслучайно напредваха към Мейкю. Селото, скрито в Лабринта отдавна събираше биджуута, отдавна се подготвяше за война. Но същото правеше и Аней чрез своята организация, която не можеше да се нарече престъпническа... тя вършеше престъпления, но – затова беше създадена... Но ако от Аней си въобразяваха, че могат да я контролират... ако Мейкю и Муракумо си въобразяваха, че имат някаква власт над действията ѝ, имайки свои шпиони в нея... лъжеха се. Хора като Учиха Уаши, избягали в Микадзуки, за да търсят нови перспективи или с прикритието, че търсят такива, не те бяха заплахата и не те бяха надеждата за скрито предимство в предстоящата война. Те бяха само поклонници на една наистина интересна идея за нестихваща война. Поклонници на истински страшилища...
    Карюхокагето написа писмо до своя колега от Мейкю, с когото комуникираха от дълго време относно предстоящите събития. Всеки си търсеше по-силни съюзници, за да запази мира в страната си. Страните на планините и на вулканите никога не бяха били терени за войни и сега сякаш нямаше да бъдат. Голите каменни равнини на Иши но куни и опустошените и разчистени земи на бившата и отдавнашна страна на горите бяха онези територии, които понасяха ужаса от войната.
    „Няма как да изменя на съюза си с Муракумо. Би било самоубийство. Но няма как и да не се замисля над вашето предложение. Трябва да кажа, че развитието на войната ще определи избора ми, в тази война няма да има само една или две страни, от които да избираме. За да подкрепя думите си, че едновременно ви вярвам и не съм убеден, че вие сте силата, която трябва да подкрепям, ще ви изпратя някого, който ще донесе посланието ми до вас. Ако успеете да го заловите, ще ми докажете, че притежавате военна мощ и ще е най-добре за Ириуми да е именно на ваша страна. А и това, което ви изпратя, че подсили още повече редиците ви. Ако ли не... Мога да ви кажа само още едно нещо, което сигурно не знаете и може би няма да разберете веднага, но към вас идва призрак. Опасявам се, уважаеми Ишикаге, че войната се подготвя на Ваша територия
    Карюхоукагето надигна главата си и прошепна: „Това е лудост...
    Ямакагето го гледаше безизразно.
    Но ми харесва”, добави по-младия от двамата лидери и нави свитъка.
    „Войната ще започне в Мейкю”, каза Ямакагето, „но пътуването дотам е дълго, поне два месеца
    Значи имаме два месеца да се подготвим и да се надяваме, че планът ни ще успее
    Това е само началото на нещо мащабно. Войните няма да приключат, докато има толкова силни... същества... безсмъртните трябва да бъдат убити. Но... всъщност най-доброто, на което можем да се надяваме е, че ще се избият един друг.
    Разчитаме на непораснало момиче-призрак”, каза Карюхокагето и се изсмя,”Не знам на какво изобщо се надяваме, но... предполагам, че надежда все пак винаги има.
    Побързайте с изпращането на писмото. Не бива да оставяме нещо да се случи преди това. Ние трябва да предизвикаме началото на тази война. И то трябва да стане възможно по-далеч от нас, за да не ни засегне. Подгответе се.
    Вие също се подгответе”, каза Карюхокагето, докато колегата му напускаше кабинета. Двамата не се понасяха особено. Никога не се бяха сблъсквали в битка, нямаха какво да си връщат, а откакто бяха кагета, нямаха и повод просто да се сбият, а и не беше редно да се бият, трябваше да пазят приятелските си отношения. Но не бяха приятели, не бяха и врагове. Никога не се бяха сблъсквали в битка – не бяха имали шанса да се намразят или да се сприятелят.


    Имената на настоящите кагета!!! (първо са фамилиите, после малките имена!!! Никой не се обръща към кагетата на малко име, освен наистина най-близките им, най-много да ги наречете "сама" -Гасеки-сама; ако сте им стари приятели може и със "сан" -Гасеки-сан)

    Ямакагето - Гасеки Сенджи
    Карюхоукагето - Коуен Момото
    Ишикагето - за него засега се знае само, че е от клана Яманака
    Кирикагето - Куджо Мизуйро
    Морикагето - уточнявам, че в момента същински каге на Аней няма, там ръководи управата на Микадзуки, управляват няколко шинобита, а не само един човек.


    Измисляйте си техники и тренировки за тях, хора, не е нужно да разчитате само на информацията от анимето, ползвайте я за ориентир и източник на идеи, но РПГто е за измислени герои и техники, така че имате свободата да мислите нови интересни неща, стига да се връзват с историята все пак ((Smile))


    Последната промяна е направена от Акарасу на Пон Юли 23, 2012 1:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Пон Юли 23, 2012 1:12 pm

    Акарасу написа:- Имам чувството, че губим ясна идея за тази война –каза съветникът на Ишикагето, докато двамата пиеха чай в голямата чайна зала в главната сграда. Навън се вихреше лятна буря, горещият вятър, нахлуващ от юг, свистеше в извивките на лабиринта от улички.
    - Тогава нека ти припомня – каза младият Ишикаге. – Ще водим тази война, за да унищожим онзи човек. Това е решаваща война. Или ние ще победим или... той ще се превърне в истински бог на всички нас. Аз не вярвам в богове, а ти?
    Съветникът не каза нищо, не реагира. Дали вярваше в нещо? Самият той не знаеше със сигурност. Вярата беше нещо, което се извеждаше на преден план в трудни ситуации и се забравяше иначе. Епохите на боговете бяха отминали отдавна, когато техниките и специалните умения на шинобитата ги бяха превръщали в богове в очите на обикновените хора. Но сега уменията бяха нещо, което мнозина притежаваха и можеха да развият. Още се носеха легенди, че техниките и уменията за тях са наследство от боговете. А сега обикновенитe хора лесно можеха да бъдат заблудени, че има бог, бог на войната, някой, който може да контролира шинобитата и да ги кара да се бият помежду си...
    - Ако започнем война, не значи ли това, че той е прав? – попита съветникът.
    - Работата е там, че ако се въздържаме от война, това пак ще докаже неговата правота – каза Ишикагето. – В капан сме. Единственият начин да го опровергаем, е да го убием...
    - Но как? – прекъсна го съветникът. – Ако наистина е толкова силен...
    - Не е чак толкова силен. Само трява да стигне до него...
    Ишикагето се замисли... замисли се за всички години, в които се беше подготвял, в които беше подготвян за тази война, за тази битка. Той можеше да спре това... да спре света да навлезе в нова епоха на богове... на един бог.
    Акарасу
    Акарасу
    Администратор
    Администратор


    Age : 241
    Местожителство : Бургас
    Points : 334
    Брой мнения : 294
    Reputation : 26
    Присъединих се на : 28.12.2011
    Comments : Ако някой се опита да те засенчи - остави го да слънчаса!
    Бия се защото : и когато се налага
    Бива ме да : затапвам хората :)
    Не ме бива да : давам лични съвети
    Обичам (да) : се мотая
    Мразя (да) : ми говорят зад гърба ;х
    В училище : драматизирам
    Вкъщи : пак драматизирам
    Аз съм : Аз
    Нещо друго : всякакви щуротии
    Години на героя : 123
    Ранг : S-rang missing-nin
    Село : Соракаге
    Пари : 300
    Оръжие : Кунай, шурикен, сенбон, отрови, ссвитъци
    Техники : - Чакра нишки
    - Контрол на съзнание
    - Прехвърляне на съзнание
    - Запечатване на съзнание
    - Чакра сензор
    - Кукловодска техника – жива кукла
    - Кукловодска техника на оръжия
    - Призоваване - на кукли и оръжив

    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Акарасу Съб Авг 04, 2012 1:32 pm

    [00:26:38]Akarasu: Не знам доколко мога да го обясня накратко, но ще се пробвам. Страните и скритите села са измислени, така че ще трябва да ги научите, има тема за тях, където е описана и историята на предишните две велики войни. Третата война, която планираме сега, ще е продължение на започнатато през първите две. Лидерът на Микадзуки(което е нещо като Акатски) е всъщност идеолог на организацията, той не дава преки заповеди, той само дава идеи и философии, които шинобитата от Аней гакуре следват. Микадзуки е организация, която помага на хората в страната на горите, но и върши престъпления. Микадзуки вярват, че няма мир без война, че след всеки мирен период трябва да има период на война. Техният лидер в сянка се смята за бог, защото има техниките, за да остане безсмъртен и смята, че той е причинил и двете големи войни и ще причини и третата, смята се за вездесъщ и недосегаем. Лидерът на страната на камъка Ишикагето, е наследник на мисията да спре лидера на Микадзуки, да спре неговото обожествяване, да го унищожи веднъж завинаги. Ако това изобщо е възможно.
    Лидерите на Ириуми гакуре и Муракумо гакуре съставят план, според който да поемат нещата в свои ръце този път и да не позволят войната да засегне техникте страни, които по принцип са естествено защитени, защото делят един остров на юг от континенталната част. Те планират да изпратят джинджурикито на деветоопашатата в Мейкю, знаейки, че Ишикагето ще поиска да отнеме Кюби, за да го използва като свое оръжив във войната. Целта е Кюби да се развилнее там, а Микадзуки да се съзползват, да нападнат и войната да започне преждевременно.
    Микадзуки не действат заедно, но действат организирано, те са шинобита без ясна цел, правят каквото решат в момента, могат да се оттеглят от битка, могат да се избият помежду си. Каквото и да се случи обаче, идеите на лидера им за войната ще се окажат верни, той не се интересува дали Микадзуки ще победят, важното е да има война. Точно затова Ишикагето иска да го унищожи, за да не се върне светът на шиноби към ера на вярване в богове, и то в един бог, което е по-лошо. Той трябва да бъде убит, за да се докаже, че не е бог.
    Главните действащи лица са Акарасу – което също е един вид безсмъртна нейният план е да се бие с лидера на Миказдуки, търсейки си достоен съперник.(Техниките ми, на Акарасу, са малко оуверпауърд, но – по принцип не се бия(освен с измисени от мен герой) така че няма защо да се притеснявате, не играя пауър плей.
    Саске е джинджурикито на Кюби.
    Шизука е... той не обича да се бие, ама ако се налага, ще го направи. Той е тръгнал да търси отмъщение за клана си, който е бил унищожен, но ще попадне в центъра на войната.
    Общо взето във форума всеки може да пише своя история, да има допълнителни герои, с които да играе и просто трябва все пак да се съобразява донякъде с основните глобални събития, които се случват, тоест с войната.
    Уаши Учиха е брат на Саске, но го движа аз, както и неговия партньор в Микадзуки – Гакари. Аз движа и всички кагета засега, но ако някой иска да е каге – или взима героят както е описан досега от мен или правим история, според която кагетата се сменят и си създавате свои герои.

    Sponsored content


    География и История Empty Re: География и История

    Писане by Sponsored content


      В момента е: Вто Мар 19, 2024 11:26 am